Firemní tisková politika a snížení nákladů o 19 %

PRONIX S.R.O.

„Že naše náklady na tisk nejsou v pořádku, jsme věděli již delší dobu, ale chyběli nám nástroje na zjištění zbytečných nákladů a informace jak je eliminovat. Dnes jsme rádi, že jsme se obrátili na MDS Partners,...
„Že naše náklady na tisk nejsou v pořádku, jsme věděli již delší dobu, ale chyběli nám nástroje na zjištění zbytečných nákladů a informace jak je eliminovat. Dnes jsme rádi, že jsme se obrátili na MDS Partners, protože mají technologie a znají postupy, díky kterým se jim podařilo naše náklady snížit a dostat pod kontrolu.“
Lenka Frydrychová, PRONIX s.r.o.

Vedení společnosti PRONIX s.r.o. oslovilo MDS Partners s potřebou vyřešit vysoké náklady na tisk. Byla provedena Analýza tiskového parku, ze které vyšlo najevo, že je zde opravdu nezanedbatelný prostor pro optimalizaci. Tiskový park byl decentralizovaný, obsahoval osobní tiskárny, skenery a faxy s vysokými náklady na vytištění jedné strany. Zejména na barevný tisk byly používány neekonomické a neefektivní tiskárny. Mezi zjištěnými problémy byla i neukázněnost uživatelů, ať již při využití barevného tisku nebo v nepoužívání tisku oboustranného. 
 
Následujícím krokem bylo navolení firemní tiskové politiky pro společnost PRONIX, která měla za cíl dosáhnout ekonomického chování uživatelů tiskového řešení. MDS Partners vytvořili Manuál firemní tiskové politiky a provedli zaškolení uživatelů. Mimo jiné došlo k nastavení programů, ze kterých není možné tisknout barevně (e-maily, web, atd.), nastavení oboustranného tisku jako výchozího nastavení a zavedení používání různých kvalit papíru pro různé účely. Návrh optimalizace obsahoval mírnou centralizaci tiskového řešení založenou pouze na dvou typech tiskáren pro lepší orientaci uživatelů, nahrazení neefektivních a drahých lokálních tiskáren, skenerů a faxů novými výkonnými multifunkčními tiskárnami s nižšími náklady na tisk. Nemalou změnou byla i nově získaná možnost zabezpečení tisku PIN kódem, která uživatelům chyběla v případě tisku citlivých dokumentů, a která zároveň pomáhá eliminovat zbytečné – nevyzvednuté výtisky.  
 
Výsledkem změn byla úspora, která jen na barevném tisku činila 19 % z nákladů na tisk. Úspor bylo dosaženo také zautomatizováním dodávek spotřebního materiálu, pořízením nových zařízení formou pronájmu s platbou za stránky a nastavením firemních tiskových politik. 
 
O společnosti PRONIX: 
 
PRONIX s.r.o. je předním integrátorem systémů napájení zaměřeným na dodávky kompletních řešení od energo auditů, projektů včetně vlastní realizace projektů až po záruční a pozáruční služby. Společnost je plně orientována na oblast systémů napájení již od roku 1992. Na českém a slovenském trhu je dobře známá pro vysokou kvalitu a nejnovější technologie nabízených produktů. Společnost PRONIX vyvinula a patentovala vlastní řadu systému napájení, REVOLUTION MODULAR POWER SYSTEM®. 
 
www.pronix.cz